Sajtótitkár

Hirdetés feladója: Allas.us
Munkavégzés helye: Budapest (Pest megye)
Jelentkezési határidő: 2017. augusztus 18.
Várható kezdés: 2017. szeptember 01.

A Fővárosi Törvényszék Sajtóosztálya sajtótitkárt keres.

Elvárások a jelölttel szemben

A kinevezéshez szükséges feltételek:

-magyar állampolgárság,
-szakirányú felsőfokú iskolai végzettség (egyetem vagy főiskola),
-cselekvőképesség,
-hatósági erkölcsi bizonyítvány a büntetlen előélet igazolására.

Elvárt szakmai kompetenciák:
-jogi és/vagy kommunikációs és/vagy magyar szakos tanári szakképzettség,
-minimum 2-3 év kommunikációs területen szerzett szakmai tapasztalat,
-kiemelkedő kommunikációs készségek szóban és írásban.

  • Nincs -

Előnyt jelent

Előnyt jelent:

-a bírósági szervezetben szerzett munkatapasztalat,
-újságírói gyakorlat.

Feladatok

Feladatok:

-a nyomtatott és elektronikus sajtó híreinek figyelemmel kísérése, különös tekintettel a bíróságokat érintő témákra,
-a naponta összeállítandó sajtószemle elkészítése,
-a sajtó részére heti előrejelzés elkészítése a közérdeklődésre számot tartó ügyekről,
-a sajtókapcsolatok koordinálása: kapcsolattartás az újságírókkal, sajtómegkeresésekre válaszadás,
-a sajtó érdeklődésére számot tartó tárgyalásokon a tárgyaló bíró és a sajtó munkájának segítése,
-a sajtószóvivő munkájának támogatása: nyilatkozatok, válaszadásokhoz szükséges szakmai anyagok előkészítése,
-a Fővárosi Törvényszék internetes, intranetes és Facebook oldalának kezelése, a publikálandó közlemények, cikkek, hírek megírása, az említett online felületek szerkesztése, frissítése,
-a Fővárosi Törvényszék működésével kapcsolatos összefoglalók előkészítése
kapcsolattartás az Országos Bírósági Hivatal Kommunikációs Osztályával és a bírósági szervezet sajtókapcsolatokért felelős munkatársaival,
-közreműködés a Fővárosi Törvényszék és kerületi bíróságai sajtónyilvános és egyéb rendezvényeinek megszervezésében és lebonyolításában,
-a rendezvények ütemtervének, forgatókönyvének elkészítése, a kapcsolódó operatív feladatok ellátása, az adminisztráció teljes körű kezelése, szükség esetén a rendezvények moderálása,
-részvétel a bírósági kiadványok elkészítésében: interjúk készítése, kiadványszerkesztés, tartalomgenerálás, a határidős megjelenések koordinálása.

A jelentkezéshez csatolni kell:
részletes szakmai önéletrajzot, amely tartalmazza az eddigi munkaviszonyai, szolgálati és egyéb jogviszonyai pontos megnevezését, valamint időtartamát (év, hó, nap) is,
motivációs levelet,
a végzettségeket és szakképzettségeket igazoló dokumentumokat szkennelve.

A foglalkoztatás kezdete várhatóan: a kiválasztási folyamat lezárását követően azonnal.

Munkavégzés helye: 1055 Budapest, Markó utca 27.

Jelentkezés módja: Elektronikus úton a sajto@fovarosit.birosag.hu e-mail címen keresztül. Kérjük, hogy az e-mail tárgya „Jelentkezés sajtótitkári pozícióra” legyen.